Kurumsal

BİZ KİMİZ? 

Spor Fizyolojisti    Doç. Dr. Türker Bıyıklı, Fiziksel Performans Geliştirme biliminin ülkemizde tanınması, uygulamalarının gelişmesi ve yerleşmesinde öncülük yapma hedefiyle 2009'da Istanbul'da çalışmalarınabaşladı.Athletic House  markası  altında sunduğu fitness merkezi yöneticiliği ve sağlık için egzersiz alanındadanışmanlık hizmetlerinin yanında, atletik performans alanında gerçekleştirdiği takım kondisyon gelişim kamp organizasyonları ile de spor sektöründe ayrıcalıklı ve saygın bir yer edindi.

 

Spor bilimlerinde hızla artan bilgi birikiminin, uygulama alanında edinilen deneyimler ile birleştirilmesi konusunda titizlikle çalışan Doç. Dr. Türker Bıyıklı, akademik çalışmalarını ve yüksek öğrenimdeki görevlerini sürdürerek sektörün geleceğine yatırım yapmaya devam etti.

 

Athletik House Academy, zaman içerisinde Athletic House'un vizyon ve hedefleri etrafında biraraya gelen, alanlarında saygın hekim, beslenme uzmanı, fizyoterapist, psikolog ve usta eğitmenlerden oluşan multidisipliner bir ekip halini aldı. Meslekiçi eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmetleri vermek için biraraya gelen ekibimizde değer verdiğimiz özellikler:

  • kendine özgü bir alanda katkı sağlayabilecek akademik ve deneyimsel altyapıya sahip olmak,
  • çalıştığı alanda yenilikçi düşünmeye ve değişime açık olmak,
  • sürekli öğrenme ve profesyonel gelişime kendini adamış olmak,
  • yurtdışı ve yurtiçinde sektörün ve toplumun ihtiyaçlarına ve değerlerine duyarlılık göstermek, 
  • ortak hedefler uğrunda profesyonel yaklaşım ve amatör ruhla çalışabilmektir.

 

HEDEFİMİZ VE VAROLUŞ NEDENİMİZ 

Athletic House Academy    Türkiye'nin sağlıklı yaşam için egzersiz ve spor kültürünün gelişimine katkı sağlamak hedefi ile hayata geçti.

Sektörel vizyonumuz, fitness ve sportif performans alanlarında spor bilimlerine ve güncel alan deneyimlerine dayanan kanıt temelli bilgi birikimini uygulama alanlarındaki profesyonellere aktararak uluslararası kalite standartlarda eğitmenlik hizmetlerini ülkemizde yaygınlaştırmak. Çalışmalarımızı, sürekli öğrenme ve mesleki gelişimi benimseyen, görevini topluma karşı sorumluluklarının bilinciyle sahiplenen ve mesleğinin saygınlığını en üst düzeye çıkarabilecek eğitmenler yetiştirmeye, öncelikle eğitmenlerin ve sonrasında da tabii çalıştıkları tesislerin ve takımların başarısını arttırmaya adadık. Toplumsal faydanın önceliği ise temel ilkemiz.

 

MESLEKİ ORGANİZASYONLAR 

Kapsamlı mesleki sertifikasyonlarımızın ilki olan ve Sportif Performans ve Kondisyonerler Derneği (SPKD) bünyesinde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk Sportif Performans ve Kondisyonerlik Sertifikasyonuydu. Bunu, fitness merkezlerindeki eğitmen ihtiyacını karşılamaya yönelik Personal Training Sertifikasyon   programlarımız takip etti.

2017 yılında, her iki çalışma alanda da kademeli bir mesleki gelişimi hedefleyenlerin profesyonelleşme sürecine yönelik   Athletic House Academy Kariyer Planı'nı  oluşturduk. Birbirini takip ederek kademeli ilerleyen bu mesleki gelişim yolu, egzersizi hayatının değişmez bir parçası haline getirenler, BESYO mezunları ve fitness merkezlerinde ders vermekte olan her seviyedeki eğitmenin yararlanabileceği eşsiz bir kariyer koçluğu aracı olarak bizim bireye özgü kariyer danışmanlığımızın belkemiğini oluşturmaktadır.

Uluslararası Atletik Performans ve Sporda Sağlık Kongresi  (ICAPHS)   mesleki yapılanmayı güçlendirmek hedefiyle Doç. Dr. Türker Bıyıklı başkanlığında ve Atletik Performans Antrenörleri Derneği (APAD), Nişantaşı Üniversitesi  ve Athletic House Academy işbirliğiyle düzenlenmektedir.  

 

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Eğitimin hedefinin katılımcıda gerçek bir davranış değişikliği yaratmak olduğunu düşünüyoruz. Fitness alanındaki mesleki gelişim kursları, kapsamlı bir felsefeye dayalı, eğitmenin profesyonel kimliğinde dönüştürücü bir rol oynadığında başarısına kalıcı bir katkı sağlar.  Her eğitim sonunda, daha üst düzey eğitmenlik becerileri ve daha derin bir mesleki bilgi ile ayrılmanız için eğitimde öğrenci odaklı bir yaklaşımı hedefledik. Sizin öğrenme isteğiniz, öğrenme stilleriniz ve profesyonel kimliğinize uygun, kendi öğrenmenizin kontrolünü elinize aldığınız, düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eden bir öğrenme ortamı içerisinde potansiyelinizi ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Katılımcının performans değerlendirilmesine tabi tutulduğu bir sınav deneyimi sonrasında, gösterdiği yetkinlik düzeyine dayanan bir sertifikasyon sürecinin güven oluşturduğuna inanıyoruz. Avrupa mesleki standartlarını referans alarak sizi adım adım ilerletirken, bu yetkinlikler için en güvenilir bilgi kaynaklarına ulaşabilmenizi önemsiyoruz. Bu nedenle, tüm dünya'daki fitness merkezleri ve spor takımlarının saygınlığını ve güvenini kazanmış olan National Academy of Sports Medicine (NASM) ile anlaştık. Türkiye'de NASM yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olmak için eşsiz bir işbirliği gerçekleştirdik. NASM ve AFAA'nın mesleki eğitimleri ve sınavlarını Türkiye'de Türkçe olarak, bire bir aynı içerik ve sistem ile aktarma, uygulama ve belgelendirmek için yasal olarak yetki sahibi NASM Master Trainer'larına ve NASM International Provider Lisansı'na sahip tek akademiyiz.

 

                        

Bununla da yetinmeyerek eğitimde mükemmeliyeti hedefledik. Her eğitmenin benzer niteliklerle sertifikasyon alabilmesi için, eğitim süreçlerinde kalite denetim süreçleri kurduk ve Avrupa Standartları'nda eğitmenyetiştirdiğimizi onaylamaları içineğitim akreditasyon komisyonunun denetimine başvurduk. Kapsamlı mesleki sertfikasyon kurslarımız olan Fitness Eğitmenliği ve Personal Training sertifikasyonlarımızda eğitmenlerimizin, eğitim materyallerimizin, ders planlarımızın, sınav içeriklerimizin ve uygulamalarımızın Avrupa Standartlarında olduğu onaylandı. 2017 yılından beri Europe Active akreditasyonuna sahip bir Uluslararası Sertifikasyon Sağlayıcısı olan akademimizde, Fitness Eğitmenliği ve Personal Trainer Sertifikası almaya hak kazanan öğrencilerimiz   European Registery of Exercise Professionals  -EREPS kayıtlı eğitmenler olarak tüm dünyada geçerli bir meslek sahibi oluyorlar. EREPS Life Long Learning onayına sahip meslekte uzmanlaşma eğitimlerimizi alarak da sürekli gelişim kredilerini elde edebiliyorlar.

 

Mesleki sertifikalarınızın Türkiye'deki geçerliliğini ve güvenilirliğini sağlamak için titizlikle yürüttüğümüz tanıtım ve işbirliği çalışmalarımız sayesinde eğitmenlerimizin sürekli destekçisi olmaya devam ediyoruz.  Türkiye'nin önemli fitness merkezi zincirleri ile iletişim içerisindeyiz. Kurumsal anlaşmalarımız sayesinde sağlık kulüplerinde staj ve iş olanakları sağlıyoruz. İşinizde hakkettiğiniz yere gelebilmeniz için devam eğitimlerinizde anlaşmalı fitness merkezlerinin çalışanlarına özel ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Mesleklerarası işbirliklerini güçlendirmek için inter-disipliner kongre ve bilimsel çalışmalarda sizleri temsil ederek yaklaşımlarımızı paylaşıyoruz.

 

Athletic House Academy ailesi olarak ülkemizde fitness sektörünü desteklemekten ve geleceğe taşımaktan büyük gurur duyuyoruz.