Sıkça Sorulan Sorular

Her türlü kurs ve eğitim ile ilgili sıkça sorulan soruları listelemeye çalıştık. Ancak aklınıza takılan ve burada bulamadığınız her türlü sorunuz için lütfen iletişim formu ve telefonlarımız üzerinden bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

Evet. National Academy of Sports Medicine, 1987 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş olan, fitness alanındaki ilk ve en güvenilir sertifika sağlayıcısıdır. NASM-CPT'nin, Amerika'da içerik ve sınav süreçleri NCCA tarafından, ve Avrupa ülkelerinde EREPS tarafından, EQF 4. seviyesinde yani, personal trainer olarak sahip olmanız beklenen mesleki bilgi ve becerileri kazandırdığı onaylanmıştır. Uluslararası partnerlikleri sayesinde dünyanın 5 kıtasında 41 ülkede İngilizce dışında yerel dillerde eğitim sağlayarak orjinal eğitim kalitesini tüm dünyada sürdürmeye devam etmektedir.

NASM sertifikası almak istediğiniz için sizi tebrik ederiz. Maalesef sınavlarımız tek olarak satılmamakta, mutlaka eğitimle birlikte almanız gerekmektedir. En son 2021'de güncellenen Personal Training kurs içeriklerine internette ulaşabilmeniz mümkün olmadığı gibi, sadece OPT modeli hakkında eğitim verebilecek düzeyde yetkin kişiler sadece NASM Master Trainer'larıdır. Ayrıca, kitabın Türkçe çevirisini de gerçeğine uygun şekilde sadece konuyu bilen kişiler yapabilir. Bu konuda güvenilir olan eğitim kanalını tercih ederek, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmiş olacaksınız.

Optimum Performance Training Model'i , NASM tarafından geliştirilmiş, planlı, sistematik ve periyotlanmış bir entegre antrenman programalama stratejisi olarak tanımlayabiliriz. OPT Modeli, esneklik, kassal ve aerobik dayanıklılık, core stabilizasyon, denge, kassal kuvvet, koordinasyon ve güç gibi tüm fiziksel yetkinlikleri birlikte geliştirmeyi hedefler. Bu modelin etkili olduğu, üye ve sporcularla uygulamaları laboratuvar ve gerçek yaşam durumlarında test edilerek, kanıtlarla desteklenmiştir. (DiStefano ve ark.,2013). OPT Model'i uygulamaları ile çok çeşitli özellikteki üye ve sporcunun vücut yağ oranının düşürmek, yağsız kas kütlesini arttırmak ve genel sağlık düzeyini geliştirmekte de yüksek bir başarı elde edilmiştir. OPT, stabilizasyon, kuvvet ve güç olmak üzere üç seviyeden meydana gelir. Tüm model, her biri farklı ve kendine özgü bir antrenman protokolü, egzersiz önerileri ve akut değişkenleri bulunan beş aşamaya ayrılmıştır. Bu aşamalar: Faz 1. Stabilizasyon ve dayanıklılık gelişimi Faz 2. Kuvvette dayanıklılık gelişimi Faz 3. Hipertrofi gelişimi Faz 4. Maksimal Kuvvet gelişimi Faz 5. Güç gelişimi Güncellenmiş modelde Hipertrofi gelişimi aşamasının ismi, Kas boyutlarının gelişimi (muscular development) olarak güncellenmiştir. NASM OPT modeli üyeyi farklı adaptasyon düzeylerine doğru çıkaran bir merdiven basamaklaması olarak düşünülmelidir. Bu yolculuk, üyenin ihtiyaçlarına, hedefine ve yetkinliğine bağlı olarak bu merdivenlerden yukarı ya da aşağı olabileceği gibi, belirli bir basamağı da hedefleyebilir ya da hedeflemeyebilir.

NASM mailing listesinde ve web-sitesinde Amerika Birleşik Devletlerinde eğitimlerin doğrudan gerçekleştirilen satış ücretleri ve indirim oranları duyurulmaktadır. ABD dışındaki diğer tüm ülkelerden gerçekleştireceğiniz kayıt ve ödeme süreçleri temsilcilikler üzerinden gerçekleştirilir. Türkiye'de ikamet ediyorsanız, sınava Türkiye'de girecekseniz ve belgenizin Türkiye'deki adresinize gelmesini istiyorsanız, eğitim ve sınavı bizim aracılığımızla almanız gerekmektedir.

If you are of a nationality outside Turkey, but are living in Turkey temporarily, you can attend the NASM CPT Self-Study course in English and get tested in our testing center in Istanbul, to get certified as a Personal Trainer. If you will not be attending the regular live course, we can still offer private tutoring and student coaching for a pre-determined number of hours, to ensure your success. Please note that you will need a work permit to apply for a job in Turkey, as a Personal Trainer or Fitness Instructor.

NASM Master Trainer, NASM'in Optimum Performance Training Modeli konusunda tam ve eksiksiz bir bilgiye sahip olan, aynı zamanda da bu alanda bilgileri araştırma, analiz etme, yorumlama gibi üst düzey akademik beceriler gösterebilen kişilere verilen ömür boyu devam eden bir ünvandır. Bu ünvanı alabilmek için bazı koşullar var. Başvuru ön koşulu olarak, geçerliliği devam etmekte olan bir NASM Personal Training Sertifikası (CPT), NASM Performance Gelişim Uzmanlığı (NASM-PES) ve Düzeltici Egzersiz Uzmanlığı (NASM-CES) belgelerinin üçüne de sahip olmalısınız. Ayrıca, OPT Modelini kullanarak en az 3 yıl süreyle, haftada en az 10 saat eğitmenlik yaptığınızı belgelendirmelisiniz. Başvuru sırasında profesyonel özgeçmişiniz, iki tavsiye mektubu ve bir niyet mektubu göndermeniz gerekiyor. Başvurunuz kabul edildiği takdirde, uzaktan eğitim modülüne devam ediyorsunuz. Bu modül İngilizce. Modül sonunda bi uygulama ve bir de yazılı sınavı başarı ile tamamladıktan sonra Master Trainer Summit ismi verilen eğitime kabul ediliyorsunuz. Master Trainer Summit sürecinde, NASM Master Trainer'ları ile gerçekleşen iki günlük canlı eğitim, (İngilizce) sizin eğitmenlik becerilerinizi değerlendiren kapsamlı uygulamaları içeriyor. Sadece başarılı olanlar Master Trainer, yani Usta Eğitmen olmaya hak kazanıyor.

Eğitim uzmanlığı akademik bir pozisyon olduğu için, başvuracakların ilgili bir bölümde, en az üniversite lisans derecesi sahibi olması ve bir yabancı dili en az orta düzeyde bilmesi gereklidir. NASM ve diğer eğitimlerimizde görev almak, NASM workshoplarını vermek veya kendi eğitim içeriklerinizi NASM tarafından kredilendirmek için öncelikle Athletic House Academy'de Fitness Eğitmenliği, Grup Fitness Eğitmenliği ve NASM Personal Training Eğitimlerinizi bizimle tamamlamanız koşulu aranmaktadır. Eğer bu koşulları karşılıyor ve ilgileniyorsanız, eğitim direktörümüzle veya koordinatörümüzle iletişime geçebilirsiniz.

Evet. EuropeActive onaylı bir eğitim sağlayıcısı olan NASM'in sağladığı Personal Training Sertifikası İngiltere ve Avrupa'da mesleki yetkinlikleri karşılamaktadır. Uzmanlaşma sertifikaları da EREPS Life Long Learning tarafından sürekli eğitim olarak kredilendirilmektedir.

Grup Fitness alanında en tanınmış sertifikasyon kurumu AFAA, yakın zamanda NASM ile aynı çatı altına girdi. Tamamen NASM OPT modeli ile uyumlu olacak şekilde güncellenen içerikleri ile AFAA GFI kursu, EREPS grup fitness eğitmenliği yetkinliklerini karşılıyor. Bunun dışında henüz Türkiye'de sunmaya başlamadığımız NASM Grupla Personal Training Sertifikasyon eğitimi de bulunuyor.

Öncelikle bu soruyu sorduğunuz için çok teşekkür ederiz. NASM'in tüm kitap ve tescilli bilgilerinin yayın hakları kanunen NASM firmasına aittir. Türkiye'de çeviri ve eğitim amaçlı kullanma hakları sadece Athletic House Academy'ye aittir. İzinsiz kullanılması, kısmen de olsa kopyalanması veya tercümesi kanuni işleme tabidir. Alıntı yapmak isterseniz elbette referans kullanarak ve bizi bilgilendirerek kullanabilirsiniz. Bilgilerin yanıltıcı şekilde aktarılması kamuya ve markamıza zarar verebileceğinden, özellikle içeriğin uygunluğunu ve doğruluğunu onaylayabilmemiz açısından bizi bilgilendirmenizi önemsiyoruz. NASM OPT modelinin üniversitenizde akademik ders içeriği olarak okutulması konusunda taleplerinizi tarafımıza ileterek, akademik işbirliklerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

nasm.org sitesi üzerinde adayı ismi ile aratarak sertifika numarasını kontrol edebilirsiniz. Geçerlilik süresi dolmuş sertifikalar için, veya diğer tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. (nasm.org/resources/validate-credentials)

Türkiye'nin birçok ilindeki NASM Sertifikalı eğitmenlere ulaşabilmeniz için size yardımcı olabiliriz. Ayrıca, kurumsal eğitim alımlarında sağlayabileceğimiz avantajlar için de lütfen bizimle iletişime geçin.

Hemen hemen mesleki sertifikaların eğitim sonu kazanımları aynı düzeydedir. Spor bilimleri, antrenman programlama, egzersiz seçimi ve üyeye yaklaşım açısından temel bir müfredat benzerliği bulunur. NASM'in en önemli farkı, Dr. Mike Clark'ın geliştirdiği, ve 20 yıldan uzun bir süre ABD'nin elit spor takımlarında uygulayarak etkililiğini kanıtladığı OPT Modeli'nin öğrenecek olmanızdır. Bu, teorik bilgiyi uygulamaya aktarmak için işinizi sizi tahmine ve tesadüfe yer vermeyecek şekilde güçlü bir mesleki alettir. İster personal training kariyerine yeni başlayacak olun, ister çok deneyimli bir eğitmen olun, karşınıza gelebilecek her tür üye için kişiye özgü bir programlama yapmanız için elinizin altında olduğu için her zaman şanslı hissedeceğiniz bir beceri kazanacaksınız.

Eğer daha önce hiç bir uluslararası mesleki sertifika almadıysanız mutlaka Giriş Seviye eğitimlerden başlamanız gerekiyor. Bu eğitim her bilgi düzeyindeki kişinin faydalanabileceği güncel içeriklere sahip. Aynı zamanda sizin diğer mesleki sertifikasyonları alabilmeniz için ihtiyacınız olan temel ders saatlerini tamamlamanızı sağlıyor. Ancak, kişisel kariyer gelişimi planlamanız için eğitim koçlarımızla görüşmenizi öneririz.

Herhangi bir grup dersini verebilmek için öncelikle fitness eğitmenliği sertifikasına sahip olmalısınız. Bu size genel fitness gelişimi ve antrenman programlama açısından bilinçli seçimler yaparak etkili ders programlamasını gerçekleştirmenizi sağlar. Grup Fitness Sertifikasyonu, antrenman programlaması dışında, stüdyoda öğrencilerin konumlandırılmasından, etkili yönlendirme becerilerine kadar, sizin güvenli, keyifli ve herkesi çeken bir ders programlamanız için gereken bilgileri almanız için tasarlanmıştır. Lisanslı ve hazır koreografili bir dersin eğitmeni de olsanız, alacağınız kısa eğitmenlik eğitimleri, sizin sertifikalı grup fitness eğitmeni olduğunuz varsayımı ile hazırlanmıştır. AFAA GFI uluslararası markaların güvendiği bir sertifika olduğundan, grup fitness alanında MasterTrainer olmak için size yolu açacak anahtardır.

Hayır. Diyetisyenlik, üniversitelerin sağlık bilimlerine bağlı aynı isimdeki bölümün mezunlarına verilen bir ünvandır. Beslenme koçu, toplumu genel beslenme ilkeleri konusunda bilgilendirmek, sağlıklı kişilerin dengeli beslenme konusunda davranışsal değişimini teşvik etmek gibi görevleri üstlenebilir. Ancak, beslenme koçunun da personal trainer gibi, bireylere teşhis, tedavi veya diyet reçetelendirmesi yapması, kişisel beslenme planı yazması ya da besin katkısı önerisinde bulunması mesleki yetkinlik alanının dışındadır.

Kondisyonerlik olarak da bilinen bu görev için, giriş düzey eğitimlerinden başlayarak Personal Training ve Performans Gelişim Uzmanlığı eğitimlerini almanız gerekir. Takım çalıştıracak iseniz, grup antrenman yöntemleri konusunda görüş ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir diğer kurs da Grup fitness eğitmenliğidir. Size özgü yönlendirme için kariyer koçlarımızla görüşmenizi öneririz.

Hem evet, hem hayır. Pilates, fiziksel uygunluğun kimi unsurlarını değiştirmeye yönelik olarak Joseph Pilates tarafından ortaya konan bir yaklaşım ve egzersiz metodolojisinin genel adı. Pilates eğitmeni olmak için öncesinde giriş düzeyinde fitness yetkinlik sertifikasyonu ve/veya personal trainer sertifikasyonu almanızı öneririz. Daha sonra pilatesin özgün egzersizleri, ekipmanları ve programlama yöntemini öğrenebileceğiniz eğitmenlik kursları ile devam edebilirsiniz.

NASM'in kendine özgü ve patentli antrenman metodolojisi olan Optimal Performance Training Modeli'nin (OPT) temellerini ve eğitmenlik ile ilgili temel becerileri kazanmanız için sizi performans ile ilgili uzmanlaşmaya hazırlar. Adım adım ilerleyerek kurs ve mesleki başarınızı güçlendirir.

Kendi başınıza özgün ders programlaması yapabilir ve çalıştığınız merkezlerde bu dersleri vererek kendinizi daha çok kişiye tanıtabilirsiniz. Eğer personal trainer yetkinliğiniz de varsa, küçük gruplarla antrenman yaptırarak üyelerinize daha uygun fiyatlı ama daha motive edici dersler tasarlayabilirsiniz.

Evet. Eğer aldığınız eğitim EuropeActive akreditasyonu olan kapsamlı bir sertifikasyon eğitimi değilse, personal trainer veya grup fitness eğitiminden önce giriş düzey eğitim almanızı tavsiye ediyoruz. Personal Trainer belgenizi bir başka kurumdan aldıysanız, NASM OPT Modeli öğrenmek için Personal Training eğitimini de almanız gerekir.

NASM Corrective Specialist eğitimi içerisinde, sertifikalı personal trainer'ların güvenle uygulayabileceği NASM düzeltici egzersiz yöntemini gerekçeleri ile öğretiyoruz. Burada önemli ayırım, yaptırılan egzersizin kime uygulandığı konusundadır. Personal Trainer ve Performance Enhancement Specialist için çalışma alanı, sağlıklı bireyler, akut yaralanma dönemini atlatmış ve rehabilitasyonunu tamamlamış sporculardır. Tedavi amaçlı değildir. Ancak, postür deviasyonlarına yönelik düzeltici egzersiz çalışmalarının üye ve sporcuyu daha ileri yüklemelere hazırlayarak, uzun süreli performansta etkili olduğu görülmüştür. Aynı zamanda, kişinin kuvvet çiftleri ve kas sinerjilerini dikkate alarak, koruyarak ve geliştirerek yüklemenin devam ettiğinden emin olmanın, sakatlanmaları önlemek açısından etkili bir strateji olduğu desteklenmektedir.

Fitness sektöründe çalışan profesyoneller için mesleki gelişim ve uzmanlaşmaya yönelik bir modeldir. Doç Dr Türker Bıyıklı'nın meydana getirdiği bu model, mesleğe giriş düzeyinden, daha az ulaşılabilen üst düzey yetkinliklere giden yolu herkes için anlaşılır hale getirmeyi amaçlamaktadır. Beden Eğitimi Yüksekokullarından mezun olan antrenör, öğretmen ve spor yöneticilerinin son yıllarda fitness sektörüne artan ilgisine rağmen, bu konuda kapsamlı içerikler sunan yüksek okulların az olması, özel eğitim kurumlarına olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Ancak, bu eğitimler, belli bir düzen ve sıralama içerisinde alınmadığında etkili bir meslek eğitimi deneyimi oluşturmamaktadır. Öğrencilerin ve eğitmenlerin, kendi bilgi seviyelerine ve ilgi alanlarına uygun olan eğitim içeriklerine ulaşabilmeleri, gelecekte alacakları eğitimleri önceden planlayabilmeleri, ve mesleklerinde yetkin profesyoneller olarak başarılı bir kariyer sahibi olmaları için Athletic House Academy kariyer planı bir yol haritasıdır. Akademimizdeki eğitim danışmanlarımız, kişiye özgü kariyer danışmanlığı sunmaktadır.

Fitness kulüplerinde eğitmenler ve salondan sorumlu bir yönetici olmak için eğitmenlikten başlamak güzel bir fikirdir. Giriş seviyesinden itibaren, fitness eğitmenliği, grup fitness eğitmenliği ve personal trainer sertifikasyonlarını alarak ve bunlarda deneyim kazanarak usta bir eğitmen olmanız tabii ki kurumda yönetici olarak saygınlığınızı arttırır. Ancak, unutmayın ki yöneticilik, eğitmenlik görevlerinin dışında, yasal, finansal başka görev ve yükümlülükleri de gerektirmektedir. Eğer spor yöneticiliği okumadıysanız, işletme ve yönetim alanında da kendinizi geliştirmenizi öneririz.

Genelikle deneyimli grup fitness eğitmenleri büyük tesislerde koordinatör olarak derslerin saat ve düzenlemelerini yapmak, eğitmenleri yönlendirmek, ders içeriklerini desteklemek konusunda çalışabilirler. Bunun için elbette, fitness eğitmenliği sertifikasyonundan sonra grup fitness alanında kapsamlı bilgi edinebileceğiniz AFAA grup fitness sertifikasyon eğitimini tamamlamanız yerinde olacaktır.

Sportif performans alanında çalışanların en önemli zorluklarından birisi sporcu yaralanmalarını önlemek ve yaralanma sonrası antrenmanlara dönüşü programlamaktır. NASM OPT modelinin kademeli, sistematik yaklaşımı bu konuda çok etkili bir periyodizasyon yöntemidir. Ancak, OPT uygulamaları içerisinde düzeltici egzersizlerin her zaman önemi çok büyüktür. Bu konuda uzmanlaşmanızın tabii ki sporcularınıza bireysel programlama yaparken size çok yardımcı olacaktır.

Beslenme konusunda bir fitness eğitmeninin uygulamaları bilgilendirme ve takip edilirlik yaratma ile sınırlıdır. Beslenme programı değerlendirmesi, ya da kişiye özel planlama yapmaya yetkinliği yoktur. Sporcu beslenmesi alanında verilen uzmanlık eğitimleri kondisyonerin bu konuda farkındalığını arttırarak gerekli zamanlarda beslenme uzmanı desteği alması açısından yararlıdır. Ancak, bir spor antrenörü beslenmeyi düzenlememelidir. Beslenme Koçluğu eğitimi, size beslenme ile ilgili önemli konularda güncel ve derinlemesine bilgi aktarımıyla kalmaz, koçluk yaklaşımını kazanarak kişilere nasıl yardımcı olabileceğinize dair de size bir altyapı sağlar. Koçluk, kişilerin potansiyellerini açığa çıkaran, karşılaştıkları zorluklar karşısında çözüm seçenekleri bulmaları ve kendileri için en iyi olanı seçmelerine yardımcı olan bir tür görüşme tekniğidir. Bu beceriler sayesinde, kişilere öneri ya da yönlendirme yapmaksızın beslenme konusunda bilinçli seçimler yapmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Talebiniz doğrultusunda eğitim ihtiyaçlarınızı birlikte belirledikten sonra size uygun bir eğitim programı önerebiliriz.

Toplu alımlarda katılımcı sayıları ile orantılı kurumsal anlaşmalarımız söz konusu olabiliyor. Ödeme avantajları dışında, eğitmenlerinizin bilgi ve becerileri ile birlikte artan hizmet kaliteniz doğrudan fitness merkezinizin başarısına yansıyacaktır.

Eğer Mars Athletic Club veya MacFit eğitmeni iseniz sizin profesyonel başarınızı desteklemek için NASM sertifikasyonlarında %30 indirimli yararlanmanızı sağlıyoruz. Bunun için Mac Academy'den bize orada çalıştığınıza dair bilgilendirme gelmesi yeterli..

Sports International çalışanları tüm NASM eğitimlerini indirimli satın alabiliyorlar. Bunun için çalıştığınız tesisten bize bilgilendirme yapılması yeterli.

Euphoria Kulüplerinde çalıştığınızda indirimli eğitimlerden ve size özel planlanan kurs zamanlamalarından faydalanabilirisiniz.

Snapp Fitness uluslararası bir marka olduğundan dünyanın heryerinde NASM sertifikalı eğitmenleri tercih etmektedir. Siz de bu kulüpte çalışmaya başladığınızda, yöneticilerinizin bilgilendirmesi doğrultusunda eğitimlerimize katılırken kurumsal indirimden faydalanabilirsiniz.

Athletic House Academy ile Nişantaşı Üniversitesi'nin birlikte gerçekleştirdiği birçok proje bulunmakta. Bu projeler sayesinde NASM ve EuropeActive ile ilişkili avantajlar öğrencilere de yansıtılıyor. Öncelikle, Nişantaşı Üniversitesinde birkaç yıldır gerçekleştirilen İCAPHS (International Congress of Athletic Performance and Health in Sports) uluslararası kongresi NASM'in desteği ve EREPS LifeLongLearning aktreditasyonlarına sahip. Öğrencilerin ve akademisyenlerin bu alanda hem bilimsel hem de pratik uygulama alanında güncel gelişmeleri takip etmeleri, fikir paylaşımı ve multi-disipliner bir alan sağlaması açısından önemli bir proje. Bir diğer işbirliği projesi de, Doç. Dr.Türker Bıyıklı'nın Nişantaşı Üniversitesi müfredatı içerisinde NASM ve AFAA eğitimlerine yer vermesi. Bu sayede, Fitness Eğitmenliği, Grup Fitness Eğitmenliği, Personal Training ve Performance Enhancement alanına ilgi duyan ve seçtikleri dersleri başarıyla tamamlayan öğrencilerin, NASM sertifikasyon sınavlarına girdikleri takdirde sertifikasyon alma imkanları var.

Haliç Üniversitesi ile henüz bir anlaşmamız olmamakla birlikte, ilgilenen öğrenciler eğitimlere indirimli ücretler üzerinden katılabilirler.

Gedik Üniversitesi ile bir özel anlaşmamız olmamakla birlikte, üniversite öğrencileri eğitimlere indirimli olarak katılabilirler.

Şu an böyle bir indirim tanımlı değil. Ancak, gelişmeler için lütfen bizi takip edin.

Zumba® Fitness eğitmenlerinin lisansları onların sertifikalı bir fitness profesyoneli olmaları koşulunu da taşımaktadır. Henüz böyle bir sertifikanız yoksa, kurumunuzun size önerdiği sertifikalar arasında AFAA Grup Fitness Eğitmenliği Sertifikası ve NASM Personal Trainer Sertifikası olduğunu göreceksiniz. Türkiye'de son 4 yıldır doğrudan ve Türkçe olarak hizmet veren bu kurumlardan artık eğitim almak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. On-line olarak Zumba® sistemi üzerinden AFAA eğitimini satın aldıysanız, sınava girmek için ve indirimli ücretler hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin.

Yönetim kadrolarına özel olarak planladığımız özel içerikteki seminer programlarımız için lütfen koordinatörlerimizle iletişime geçin.

Eğitimleri bilgisayarınızdan, tabletinizden veya cep telefonunuzdan takip edebilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Canlı dersler için kamera ve mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Kameranızı açabileceğiniz sessiz bir ortamda derse girmenizi öneririz.

Uygulama eğitimlerimiz birbirini takip eden günler şeklinde İstanbul'daki fitness merkezimizde gerçekleşmektedir. Uygulama eğitimleri sınavdan hemen önceki günlerde planlanır.

Evet. İzleyebilirsiniz. Almış olduğunuz eğitimlerin tekrarlarını dilediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz. Bu izleme süresi o eğitim döneminizin sonuna kadar geçerlidir.

Her eğitimde katılmanızın gerekli olduğu canlı ders saati size bildirilir. Canlı katılım gereken dersler soru-cevap veya interaktif çalışmaları, ders içi tartışmayı içererek aktif öğrenmenize yöneliktir. Eğitim gerekliliklerini öğrenirken sorunuz.

NASM'den alacağınız Personal Trainer, ve diğer sertifikasyon eğitimlerinin orjinal metin ve quizleri ile sınavları ayrıca NASM platformunda açacağımız kişisel sayfanıza yüklenecek. Ancak, Türkçe sunum ve içeriklere bu platform üzerinden erişim sağlayabileceksiniz.

Tüm eğitimlerde kullanılacak olan pdf kitap, deneme sınavları sisteme yüklenecektir.

Hayır. Buradaki tüm içerikler sadece satın alan kişinin kullanımına açıktır. Lütfen başka kimseyle paylaşmayın.

European Standards onaylı sertifikanızla fitness eğitmenliğinin temel mesleki yetkinlik olarak kabul görüldüğü Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde iş başvurusunda bulunabilirsiniz. European Registry for Exercise Professional (EREPS) sistemi üzerinde oluşturacağınız üye profili sayesinde dünyanı her yerindeki işveren ve müşterileriniz güncel sertifikasyon düzeyinizi kolaylıkla görüntüleyebilir.

Aynı anda 40 ülkede sertifikasyon sağlayan NASM, dünyanın her yerindeki fitness merkezlerinde saygın bir referans olacaktır. NASM Personal Trainer belgesi, fitness merkezlerinde kişiye özel program yazmak, veya kendi işinizi açmak için yetkin olduğunuzu gösterir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri için prestijli bir belgedir.

Athletic and Fitness Association of America, ABD'nin ilk ve yüksek prestijli mesleki eğitim kurumları arasındadır. Özellikle de grup fitness alanındaki sertifikasyonu sektörde referans niteliğindedir. Fitness eğitmenliği sertifikası ile birlikte aldığınızda bu belge tüm dünyada sizin bu alnadaki yetkinliğinize referans olacaktır. Özellikle grup fitness alanında uluslararası düzeyde bir Master Trainer olabilmeniz için önemli bir belgedir.

Personal Trainer Sertifikalarının iki yılda bir güncellenmesini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sürekli bilgilerinizin güncel kalabilmesi amacıyla iki yıl süre içerisinde NASM uzmanlık eğitimleri, workshopları veya NASM tarafından kredilendirilen eğitim kurumlar ve kongrelere katılım sağlayarak 1.9 devam kredisi almanız gerekli. Aldığınız eğitimleri ve güncel bir uluslararası ilk yardım sertifikasyonunuzun olduğunu gösteren belgeleri bize ulaştırarak ve iki yıllık hizmet bedeli olan ücretle birlikte tarafımızdan belgenizin süresi uzatılma işlemi gerçekleştirilir.

Belgenizin son geçerlilik süresi olmamakla birlikte, uluslararası sistemlerde görünmesi için EREPS üyeliğinizi her yıl yenilemeniz gerekiyor. Bir yılın içerisinde bizden alacağınız ileri düzey, uzmanlık veya workshop eğitimlerine katıldıktan sonra, bize başvuru yaptığınızda EREPS üyelik bedeli karşılığında işleminizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliyoruz.

Uzmanlık eğitimleri, Mesleki Yetkinlik Sertifikasyonları sonrasında alınması önerilen kredi kursu niteliğindedirler. Personal Trainer , Group Fitness Instructor Sertifikası aldıktan sonra alacağınız NASM Performans Gelişimi, Düzeltici Egzersiz, Beslenme Koçluğu gibi uzmanlık sertifikalarınızın geçerlilik son tarihi bulunmaz. Güncelleme gereksinimi yoktur.

Diğer yetkinlik sertifikalarında olduğu gibi, grup fitness eğitmenliği sertifikanızı da süresi dolmadan güncelleme işlemi yapmanız gerekiyor. AFAA tarafından kredilendirilen kursları, workshop ve kongreleri takip ederek alacağınız belgeler ve geçerli ilk yardım sertifikanızla birlikte bize başvurabilirsiniz. AFAA'nın talep ettiği yeniden sertifikasyon işlem bedeli karşılığında yeni sertifikanız size ulaşacaktır.

Diyetisyenlik alanı dışında vereceğiniz koçluk hizmetleri için size genel yekinlikleri kazandıran bir kurstur. Bir fitness veya performans uzmanı olarak beslenme konusunda sporcularınız ve üyelerinizle destekleyici çalışmalar yapabilirsiniz.

Personal Training veya performans gelişimi alanındaki çalışmalarınızda, sporcu veya üyenizi teşhis, tedavi etmediğiniz sürece, antrenmana hazırlık amaçlı yapacağınız düzeltici egzersiz uygulamalarının katkısı çok fazladır. Ancak, belgeniz size postür bozukluklarının tedavisi ya da yaralanma sonrası tedavi gibi yetkinlikleri sağlamaz. Bu alanlar sadece fizyoterapistlerin hizmet alanıdır. Ancak, NASM Corrective Exercise uygulama eğitimlerimiz fizyoterapistlerin de katılımına açıktır.

Hayır, geçmez. Profesyonel iş başvurularınızda fitness merkezlerinde çalışmanız için sizden Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu'nun en az 1. kademe fitness antrenörlük belgesi istenebilir. Ancak, almış olduğunuz uluslararası sertifikalar sizi diğer adaylardan farklı kılar ve tercih edilmeniz için bir referanstır.

2007 yılında EuropeActive'in denetiminde oluşturulan European Registry for Exercise Professionals, birçok Avrupa ülkesindeki yetkin fitness profesyonelinin üye olduğu bir kayıt sistemidir. EuropeActive Fitness profesyonelleri standartlarını tanıyan ve denklik veren tüm dünya ülkelerinde geçerli bir mesleki yetkinliktir. EREPS üyesi eğitmenlerin bulunduğu ülkeler Birleşik Krallık, İtalya, Belçika, Almanya, Avusturya, Portekiz, İspanya, Macaristan, İlanda, Lüksemburg, Fransa, Finlandya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Romanya, Latvia, Litvanya, Danimarka, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Ukrayna, Çekoslovakya, Yunanistan, Kıbrıs, sayılabilir. Athletic House Academy'den alacağınız Fitness Instructor (L3) ve Personal Trainer (L4) denkliği olan Uluslararası Sertifikalarınız bu sistemde kayıt olmanız için gerekli standartlara sahip bir eğitim aldığınızı gösterir. Eğitiminizi bizimle tamamladığınızda, bu sistem üzerinde kişisel bir profil sayfasına sahip olacaksınız. EREPS web-sitesi üzerinden sertifikasyonunuzu aldığınız kurum ve aldığınız eğitimler herkese açık olarak sorgulanabilir.

EREPS sistemine kayıtlı bir fitness profesyoneli olduğunuzda, kar amacı gütmeyen bir uluslararası mesleki organizasyon olan EuropeActive içerisinde eğitmen olarak yararlanabileceğiniz avantajlar elde edersiniz. Öncelikle, bu mesleki örgüt içerisinde bulunmak sizin mesleki yetkinlik ve gelişiminizi ciddiye aldığınızı gösteren bir referanstır. Ayrıca, sürekli eğitime ve mesleki etik ilkelere bağlılığınızı da göstermiş olursunuz. Ayrıca, sizinle benzer içeriklerde eğitimler almış olan dünyada birçok eğitmenin yer aldığı bir mesleki topluluğa girersiniz. Bazı eğitimlerden, ekipmanlardan veya konferanslardan indirimli ya da ücretsiz faydalanabilirsiniz. EuropeActive'in online bilgi kaynaklarına ve arşivlerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede dünyaya açılan bir kapı niteliğindedir.

NASM ve EuropeActive'in gördüğünüz logoları onların kurumsal kullanımları içindir. Sertifikalı eğitmenlerin kullanabileceği logolar için bizimle irtibata geçin.

Evet. İnanması zor olsa da, NASM Türkiye'de temsilci bir eğitim kurumu seçerek , tüm eğitim ve sertifikasyonlarını vermesi için yetkilendirdi. Athletic House Academy aracılığıyla alacağınız NASM eğitimleri ve sertifikaları, dünyanın herhangi bir yerinde alacağınız eğitim ve sertifikanın tamamen aynısıdır.

AFAA, eski adı Aerobics and Fitness Association of America olan bir eğitim kurumuydu. Geçtiğimiz yıllarda, bu kurum ABD'de bir başka eğitim kurumunun bünyesine katılarak, ismi de Athletic and Fitness Association of America olarak değişti. Bu değişim, aynı zamanda NASM'in kardeş kurumu olması nedeniyle içeriğe de yansıdı. NASM OPT Modeli ile uyumlu olarak güncellenen eğitim içeriği ve sınav, yeni platform üzerinden satışa sunuldu. NASM eğitim sağlayıcılarına verilen yetki ile Türkiye'de de Türkçe içerik ve sınavla sunulmakta. Ülkemizin ihtiyacı ve değişen eğitim standartları nedeniyle, AFAA grup fitness eğitimi, Fitness Eğitmenliği Sertifikasyonu sonrasında alınabilecek bir mesleki yetkinlik olarak konumlandırıldı. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınz.

Evet, anlaşmalı kulüplerimizde staj ve ileri düzey pratik imkanı bulabilirsiniz.

Evet.

Mars Athletic Club, MacFit, Sports Internatinal, Euphoria tesislerinde çalışma başvurularında öncelikleriniz bulunmakta. Lütfen eğitim koçumuzdan detaylı bilgi alınız.

Evet. NASM ve EREPS onaylı belgelerimiz tüm ülkelerde verilen sertifikasyonlarla eşdeğer bir eğitim aldığınızı gösterir. Ancak, her ülkenin çalışma koşulları farklı olduğu için çalışma ve oturum izni, dil yeterliliği gibi konularda detaylı bilgi edinmeniz gereklidir.

Fitness eğitmenliği sizin çoğunlukla belli bir maaş karşılığında yapacağınız mecburi çalışma saatleri, ve üzerinde vereceğiniz bireysel dersleri içerir. Personal Trainer olarak kişiye özel programlama, bire bir iletişim ve motivasyon becerileriniz sizin özel derslerdeki başarınızı artıracak, tercih edildikçe ders saat ücretinizi de yükseltmenize imkan sağlayacaktır. Ayrıca, Personal Trainer belgesi bağımsız çalışma imkanı da sağlayarak gelirinizi kendi belirlemenize olanak verir.

Fitness merkezlerinin stüdyolarında veya açık alanlarda gruplarla eğitim verebilirsiniz. Genellikle ders ücreti alsanız da bazı küçük stüdyolarda katılımcı başı ödeme de alabilirsiniz. Lisanslı eğitmenlik sağlayan grup fitness okullarından birinde (Zumba, Pound, Piloxing gibi) eğitmen eğitimciliği (Master Trainer) alanında ilerleyebilirsiniz. Fitness Merkezlerinde Grup Fitness Koordinatörü olarak çalışabilirsiniz.

Medikal fitness kavramı yeni olduğundan biraz kafa karıştırıcı olabilmektedir. Sağlık Bilimleri bölümlerinden diploma sahibi olmayan hiç bir eğitmen akut dönemdeki hastalar ile egzersiz yapamaz. Tüm fitness profesyonelleri için çalışma alanı sağlık sorunu bulunmayan ve/veya doktor kontrolünde egzersizleri düzenlenebilecek kişiler ile sınırlıdır. Buna karşılık, giriş seviyeden itibaren tüm eğitimlerimizin merkezinde sağlık için egzersiz uygulamaları yeralmaktadır. Çeşitli kronik durumlarda egzersiz uyarlanması Personal Training eğitimi içerisinde ele alınmaktadır. Kronik bir sağlık durumu süregelmekte olan, ama egzersiz konusunda doktor onayına sahip üyelerin, kendilerine göre uyarlanmış bir egzersiz programını, bu konuda yetkinlik sahibi bir Personal Trainer denetiminde yapması daha uygundur. Daha ileri düzeyde ve sadece bu alanda uzmanlaşmak isteyen eğitmenlerin Personal Training eğitimi sonrasında, uzmanlık eğitimlerimize ve sürekli eğitimlere katılarak, eğitmenlik deneyimlerini arttırmaları koşulu aranır. Bu aşamadan sonra, pato-fizyoloji ve ileri düzey egzersiz planlamasının konuşulacağı Sağlık için Egzersiz Uzmanlığı sürecimizle ilgili bilgi isteyebilirisiniz.

Bu belgeler, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı federasyon lisansı niteliğinde değildir; fitness merkezi, spor kulübü, pilates stüdyosu, yoga stüdyosu kapsamına giren yer açmanız için yasal geçerlilik taşımaz.

Yıl boyunca haftanın 7 günü İletişime geçebileceğiniz bir yapıda olan ve güçlü akademisyen kadrosu ile hem eğitim konusunda hemde devamlılık konusunda güvenilir bir eğitim platformudur?

Tüm kredi kartları ile güvenli sistemimiz sayesinde ödemenizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın taksit yapma özelliği varsa taksit yapabilirsiniz. Tüm kredi kartlarına taksit yapılmaktadır.

Zumba® Fitness, Pound Fitness gibi bazı eğitim kurumları eğitmenlerinin yetkinliklerini artırmak için AFAA Grup Fitness Sertifikası almalarını teşvik etmekte. Eğitimi onların portalları üzerinden almayı tercih edebilirsiniz; ya da tamamen Türkçe içerik için bizi seçebilirsiniz. Her iki durumda da sınav uygulaması için bize başvurmanız gerekiyor. Sınav uygulama merkezi olarak size uygun koşullarda hizmet vermek isteriz.

NASM sitesi sadece ABD içerisinde satış yapmakta, diğer ülkelerdeki satışlar bizim gibi yerel kurumlardan gerçekleştirilmektedir. Orada gördüğünüz tüm eğitimleri, sitemizde görmeseniz de arayarak bize sorabilirsiniz.

Mars Athletic Club, MacFit, Sports International, Euphoria, Snapps markaları ile ve Nişantaşı Üniversitesi ile anlaşmalarımız bulunmakta. İndiriminiz konusunda lütfen eğitim koçlarımıza danışın.

Sağlığın korunması ve geliştirilmesi amacıyla egzersiz programlarının sunulduğu kulüp, stüdyo ve diğer işletmelerde hizmet sağlayan fitness eğitmenleri için bir kariyer planlama aracıdır. Athletic House Academy öğrencileri, eğitim kazanımları, mesleki becerilerin kazanılma süreci ve sektörün sunduğu çalışma alanlarını dikkate alarak hazırlanan bu çerçevede, kendilerine özgü bir kariyer planlaması yapabilirler.

NASM tarafından hazırlanan uzmanlaşma (specialty) eğitimlerini almak için öncelikle Fitness Eğitmenliği ve Personal Training programlarını tamamlamanız gerekir. Daha sonra, uzmanlaşmak istediğiniz alan ile ilişkili olan sertifikasyon eğitimlerini alabilirsiniz.

Sağlığın korunması ve sürdürülmesi alanında sedanter , kronik durumları olan ya da özel programlamaya ihtiyacı olan kişilerle çalışmanız gerekebilir. Örneğin yaşlılar, gençler, gebelik sırası ve sonrası dönemdeki kadınlar, kardiyovasküler durumu olanlar, obezite tanısı alanlar, vs. Bu kişilerle çalışmak için NASM Beslenme Koçluğu, NASM Düzeltici Egzersiz Uzmanlığı eğitimleri sizi hazırlayacaktır.

Performans alanında da aslında sporcuların yaralanmalarını önlemek ve yaralanma sonrası uygun egzersiz programlaması yapmak için NASM'in Düzeltici Egzersizleri (CES) önemli bir yer tutar. Performans Gelişimi Koçluğu için kapsamlı programlama yöntemlerini ise NASM Performance Enhancement Specialist (PES) eğitimi temeldir. NASM Group Personal Training Sertifikasyon da sizin takımlarla veya küçük gruplarla antrenmanlara yönelik becerileri kazanmanızı sağlar.

Sportif performansa yönelik uzmanlaşma eğitimlerini tamamlayabilirsiniz. Alternatif olarak, sadece bu spor branşı ile ilgileniyorsanız, daha odaklanmış bir eğitim olan NASM MMA Conditioning Uzmanlaşma eğitimi de sizin için faydalı olacaktır.

Pilates de bir fiziksel uygunluk geliştirme yöntemi olarak ele alınabilir. Pilatesin kendine özgü metodolojisini sadece bu konuda uzmanlaşmış Master Trainer'lar vermektedir. Athletic House Academy programı içerisinde yer almamakla birlikte işbirliğinde olduğumuz kurumlar tarafından bu metodoloji konusunda da bilgi alabilirsiniz. Ancak bir Pilates Eğitmeni için de buradaki gibi bir kariyer gelişimi söz konusudur. Ortak olan birçok bilgi ve beceri alanı, giriş düzey fitness bilgisi, kişiye özel programlama bilgisi, sağlık gelişimi için egzersiz, performans gelişimi için egzersiz ve düzeltici egzersiz bilgileri ile birleştirildiğinde, sizi daha bilinçli eğitmenler yapacaktır

Bazı çalışma alanlarında hizmet verebilmeniz için spor ve egzersiz bilimleri ya da sağlık bilimleri ile ilişkili bir branştan lisans/yüksek lisans dereceleri almış olmanız gereklidir. Bu alanlarda çalışmak için geçerli diploma sahibi iseniz, kariyer planının ilk üç aşamasından sonra, o alanlarda çalışmak konusunda tam yetkinlik sahibi olacaksınız.

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.