Fitness Eğitmeni (EREPS-L3) Mayıs-Ağustos 2023

Bu   Premium Kurs  programında, fitness eğitmenliği konusunda mesleki bilgileri  bir sanal sınıf ortamında, Usta Eğitmenler eşliğinde, sürekli canlı desteğimizle tamamlayacaksınız.

Programı tamamladığınızda sağlıklı bireylere egzersiz ve antrenman hizmeti verilen tüm ortamlarda (fitness salonları, sağlık kulüpleri, spor kulüpleri, sağlıklı yaşam merkezleri veya dijital eğitim platformlarında) eğitmen olarak çalışmaya başlayabileceksiniz. Atletik performans veya özel sağlık durumları olan üyelerle çalışmaya yönelik üst düzey eğitimler için ilk aşamayı tamamlamış olacaksınız.

Belgeniz staj ve işbaşvurularınız için kıymetli bir anahtardır!

Eğitime kayıt olmak için ödeme yapmadan lütfeniletişime geçin

 

Neler Öğreneceksiniz?

____________

Eğitimde temel olarak dört alanda gelişeceksiniz:

 1. Temel Hareket ve Egzersiz Bilimleri
 2. Yaşam Tarzı Koçluğu
 3. Profesyonel Beceriler
 4. Programlama ve Eğitmenlik Metodolojisi 

Ders kazanımlarınız

 • Sağlıklı yaşam için egzersiz alanında çalışacak eğitmenlerin üstlenecekleri sorumluluk ve görevleri;
 • Egzersiz uygulamalarını yönlendiren spor bilimleri alanlarında güncel bilgiler; 
 • Üye karşılama, iletişim ve profesyonellik; egzersiz risklerini ve hedeflerini tanımlama, yönlendirme gibi temel beceriler;
 • Fitness değerlendirmesi, temel antrenman programlaması, egzersiz kademelendirmeleri, ders yönetimi, gözlemleme ve spot etme tekniklerini etkili şekilde uygulanması;
 • Kendi ilgi ve becerilerinize göre kariyer gelişimi olanaklarınızı değerlendirerek bir kariyer planlaması nasıl yapacağınız;

 

Eğitim Programı

__________

Toplam  3 ay boyunca  verimli bir  öğrenme süreci geçirmenizi sağlamak için, uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitim bir arada kullanıyoruz.

 • Teorik ders anlatımlarına Athletic House Academy dijital platformu  üzerinden katılabilecek, kayıtları kendi istediğiniz zaman tekrar izleyerek kendi hızınızda çalışın.
 • Athletic House Academy'nin 250 sayfalık renkli kurs manuelini, pdf döküman olarak indirin. Önerdiğimiz temel kaynak kitaplardan da daha detaylı okuma yaparak bilgilerinizi pekiştirin. 
 • Hafta hafta başlıklara göre planlanmış olan eğitim sürecinizde, düzenli aralıklarla eğitmenlerimiz ile canlı Zoom üzerinden interaktif ders oturumları, deneme sınavları, uygulama ödevleri tamamlayın. Öğrendiklerinizi sindirerek anlamanız ve uygulamaya aktarabilmeniz için periyotlama içinde çalışmanızı organize edin. 
 • Eğitmenlerimize her zaman ulaşabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz yüzde yüz destekleyici bir ortamda öğrenme sürecinize sürekli rehberlik ve koçluk desteğinden yararlanın.
 • Kurs sürecinin son aşamasında, İstanbul'da bizimle geçireceğiniz  3 tam gün uygulama eğitiminde  öğrendiklerinizi deneyimle pekiştirin.
 • Eğitimin gerekliliklerini tamamladığınızda, yazılı ve uygulamalı sınavlarınıza girin. Bir yıl içerisinde 3 kez giriş şansınız olacak. Sınav haklarınız geçerli olduğu müddetçe eğitim sürecinizde sizi desteklemeye devam edeceğiz.
 • Sınav başarı puanı %70'in üzeridir. 

 

Katılım Koşulları

__________

18 yaşını tamamlamış olan , en az lise veya üzeri bir diploma sahibi olan, egzersiz yapmak konusunda bir engeli olmayan herkesin katılımına açıktır.

Fitness tesislerinde eğitmenliğe adım atmak isteyen,

 • fitness meraklılarının ve
 • beden eğitimi ve spor bilimleri öğrenci ve mezunlarının sektöründe profesyonelliğe hazırlanması; 

Eğitmenliklerini üst seviyeye taşımak isteyen 

 • fitness, wellness, pilates, yoga antrenörleri,
 • Zumba®, indoor cycle gibi grup fitness eğitmenlerinin temel egzersiz bilimlerinde eksiklerini tamamlamaları için tasarlanmıştır.

 

Eğitim Planı

__________

Ders programı eğitim başında verilir. Tüm derslere katılım zorunluluğu bulunmakta, önemli mazeretlerle dahi katılım sağlanamayan hallerde bir sonraki eğitimde telafi edilmelidir.

Haftasonu 10:00-13:30 arasında Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen interaktif ders oturumlarına katılım mecburidir ve bu günlerde kayıt alınmaz .

Eğitim bitiminde belirlenen tarihlerde 3 tam gün uygulama eğitimi ve 1 tam gün yazılı ve uygulama sınavları gerçekleştirilir. Sınava girebilmek için uygulama eğitimine de katılım mecburidir. 

 

Belgeleriniz

___________

.         

 

Athletic House Academy Fitness Eğitmenliği Sertifikası almak size  bir fitness profesyoneli olarak    Avrupa Egzersiz Profesyonelleri Kayıt Sistemi (EREPS)  uluslararası meslek örgütüne üye olabilme ayrıcalığını sağlar.

Bu kurs programı, Avrupa'daki fitness sektörünü temsil eden sivil toplum örgütü Europe Active'in,  Avrupa Birliği için geliştirmiş olduğu fitness eğitmenliği meslek standartlarını karşılamaktadır. Fitness Eğitmenliği kalifikasyonu,Avrupa Mesleki Eğitim Çerçevesi(EQF) kapsamında Seviye 3 olarak değerlendirilmiştir.  

EREPS  üyeleri, işverenlerin online olarak eleman bulmasına, ve sertifikasyon belgenizin geçerliliğini kontrol edebilmesine yarar.   Ayrıca sistem üzerinden , mesleğe ilişkin yayınlara ulaşabilir, indirimlerden faydalanabilir, sektöre yön veren uluslararası   EuropeActive   etkinliklere katılarak söz sahibi olabilirsiniz.

 

     

Özel Burslar

_____________

Tüm üniversite öğrencilerine %20 indirimli, anlaşmalı fitness tesislerinin (Spor İstanbul, MACFit, Mars Athletic Club, Sports International ve H&B Fitness) eğitmenlerine %30  indirimli kayıt avantajı sağlanmaktadır.

 

İlgilenebileceğiniz diğer kurslar

__________

Tam donanımlı bir fitness profesyoneli olmak için en çok aranan yetkinliklerle sertifikasyonlarınızı tamamlayın:

**AFAA Grup Fitness Eğitmenliği

**NASM Personal Trainer Sertifikasyonu

**Doorline-Fitnessline Pilates Eğitmenliği Sertifikasyonu

Fitness Eğitmenliği Eğitimine Giriş
Fitness'a Güncel Yaklaşımlar ve Fitness Komponentleri
Egzersiz Fizyolojisi ve Sistemler
Temel Anatomi ve İnsan Hareket Sistemine Giriş
Aktivite Canlı Katılım, 11 Haziran 2023, 10:00-14:00
Sinir Sistemi, Motor Öğrenme ve Egzersiz
Fitness Ölçüm ve Değerlendirme
Fitness Program Dizaynına Giriş
Aktivite Canlı Katılım, 24 Haziran 2023, 10:00-13:00
Güncel Fitness Yaklaşımları, Mesleki Tanımlar ve Sınırlılıklar
Egzersiz Katılım Koşulları ve Motivasyon
Ara sınav (online) ve canlı aktivite 9 Temmuz Pazar, 10:00-13:00
Fonksiyonel Anatomi
Esneklik, Core, Denge Antrenmanları
Postür Bilgisi ve Düzeltici Stratejiler
Canlı Aktivite, 16.07.2023 Pazar 10:00-13:00
Kuvvet ve Güç Antrenman Metodolojisi
Kardiyorespiratuar Fitness Program Tasarımı
Fitness Hizmetlerinin Tanıtımı
Hareket Analizi ve İzotonik Kuvvet Ekipmanları Kullanma Becerisi
Canlı Aktivite 30.07.2023 10:00-13:00
Eğitmenlik Becerileri
Hareketli Yaşam ve Dengeli Beslenme Koçluğu için Temel İlkeler
Fitness Program Dizaynı
Canlı Aktivite 5.08.2023 10:00-13:00

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.