Doç. Dr. Türker BIYIKLI

0 Ders

Doç. Dr. Türker BIYIKLI Kimdir?

Doç.Dr. Türker Bıyıklı, fitness sektörü içerisinde eğitim ihtiyacına yönelik hizmet verme amacıyla   Athletic House Academy’yi kurmuş ve Akademik Direktörlüğünü üstlenmiştir. 

Türkiye'deki ilk NASM   Master Trainer'ı olmanın yanında, uluslararası saygınlığı yüksek olan   UKSCAAccredited Sports Conditioning Coach, NATA Certified Athletic Trainer, ACSM  Clinic Exercise Physiologist, ISSA  Master of Fitness Sciences ünvanlarına sahiptir. EuropeActive'e  bağlı EREPS topluluğundaAdvanced Health and Exercise Specialistünvanıyla, sportif performans alanında standartlar geliştirme komisyonunda görev almaktadır.

_____________

 

Genç yaşta milli düzeyde futbol ve kayak sporcusu olarak başlayan ama bir yaralanma sonucu yarım kalan spor tutkusu onun profesyonel vizyonunda önemli bir yer tuttuğundan spor, performans ve sporcu sakatlanmaları üzerinde çalışmalarının arkasındaki ilk kıvılcım oldu. Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilimdalında tamamladıktan sonra (2007), Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Egzersiz Fizyolojisi alanında tamamladı (2013).  2022 yılı'nda da doçentlik ünvanını haketti.

Bugüne kadar bölüm başkanlığı görevi yaptığıGelişim Üniversitesi (2013-2016),Nişantaşı Üniversitesi(2017-2023) ardından 2023'te Marmara Üniversitesi'ndeöğretim görevlisi olarak görevine başladı.

 

__________

Her yaş ve sağlık durumunda kişilerin egzersiz katılımı ve sağlığa katkısı ile ilgili çalışmalarınaYüksek Lisans döneminden itibarenbaşlayarak girdiği fitness sektöründe ilk profesyonel deneyimleriniTürkiye’nin önde gelen sağlık kulüplerindeki görevlerinde edindi. Bu yolculuk onu   Mars Athletic Club’ta üst düzey yöneticiliğine kadar taşıdı. Takip eden yıllarda bir hem bir yönetici, hem de kurumsal danışman olarak birçok kuruma hizmet verdi.  Bunlar içerisinde son olarak Athletic Performance House'un kurulması ve gelişimi süreçlerinde önemli ve etkin rol oynadı. 

Halen aktif olarakKlinik Egzersizalanındaki uygulamalarını kurucu ortağı olduğu House Fit Clinic'te  sürdürmektedir. 

__________

 

Sporcularda kuvvet-kondisyon gelişimi alanında  ölçme-değerlendirme ve kişiye özgü antrenman programları geliştirmek, takım çalışmaları yönetmek konusunda uzmanlaştı. 2011 yılnda İngiltere'deki Kuvvet Kondisyon Koçlarını lisanslandıranUKSCA'inAkredite Kuvvet Kondisyon Koçu(ASCC) ünvanını hakederek Arsenal, Leeds United ve Edinburg’ta fiziksel performans geliştirme ekiplerinde yer aldı. Bu tecrübesinin ardındanTürkiye’de atletikperformans uzmanlığı alanını tanıtmak için çalışmalarına başladı.  Spor takımları ve sporcular ile performans kampları düzenleyerek bu alanda tanınırlık kazandı. 

2018 yılında Türk Ümit Milli Futbol Takımının Performans Koçu olarak görev aldı.

 

Ocak 2022'degörevegetirildiği ve aynı yıl Eylül ayında Sırbistan'da Dünya Şampiyonluğu alanTürk Güreş A Milli Takımları'nın Performans Direktörlüğü'nü halen sürdürüyor. 

 

Sportif Performans Kondisyonerleri Derneği  (SPKD)'nin kuruluşunda aktif rol oynayarak dernek çatısı altında Türkiye'deki ilkKuvvet Kondisyon Koçluğu Sertifika EğitimleriniUKSCA onayıyla gerçekleştirdi.   2018 yılından itibaren ise ABD'de NBA takımlarında da uygulanmakta olan ve Sportif Performans Gelişimi alanında kanıta dayalı bir programlama metodolojisi sunanNASM Optimum Performans Trainingmodelinin öğretildiği uluslararası sertifikasyonluNASM PESeğitimleriAthletic House Academyprogramında yeralıyor.

 

Doç. Dr. Türker Bıyıklı'nın hem fikir liderliği hem de kongre başkanlığı yaptığı,  Uluslararası Atletik Performans ve Sporda Sağlık Kongresi   (ICAPHS)  2019 yılında'ndan beri 4 yıldır Nişantaşı Üniversitesi 'nde  gerçekleştiriliyor. Uluslararası platformda NASM ve EuropeActive'in akreditasyonu, Türkiye  Vücut Geliştirme, Bilek Güreşi ve Fitness Federasyonu ve Futbol Federasyonun destekleri ile gerçekleşenbu kongre ile ülkemize  atletik performans alanında çalışan akademisyenlerle ile uygulayıcıları biraraya getiriyor. 

____________

Doç.Dr. Türker Bıyıklı,her zaman entegratifbakış açısı ve multidisipliner ekiplere olan inancı nedeniyle sağlık bilimleri alanından birçok uzman ve branş arasında köprüler kurmak için birçok partnerlikler içinde yeralıyor. Kardiyoloji, metabolik hastalıklar, psikoloji, genetik, beslenme, ortopedi branşlarında değerli öğretim üyelerinden oluşanAthletic House Academy Klinik Egzersizekibi ile çeşitli projelerini devam ettiriyor.

Bunun yanında kendisi 2023 yılında Fizyoterapi dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde kendi uzmanlık alanında ders verdi. Öğrenimine halen merkezi İspanya'da bulunan uluslararası bir eğitim kurumu, Ulusal Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde (NUMSS) hem Osteopati, hem Fizyoterapi ve Rehabilitasyon dallarında çift doktora programında devam etmektedir. 

________

Türker Hoca'mızın mesleki vizyonunu en iyi özetleyen ve sık tekrarladığı ilkeleri arasında ilk üç sıradakiler: 

"Yaşamın Özü Harekettir. "

"Her metabolizma parmakizi gibi değişkendir". 

"Herşeyden önce mutlaka kavramları doğru kullanmak, doğru öğrenmek gerek."

____________

 

 

Verdiği Kurslar

Verdiği Kurslar

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.