Çocuk ve Gençler için Egzersiz (NASM-YES)

NASM Youth Exercise Specialisation
Uygun fitness egzersiz programları  ve beslenme planları kullanarak, bugünün gençlerini yarının sporcuları ve sağlıklı bireyleri olmaya ile hazırlayın .


Eğitim Kazanımları

Yaşam tarzına bağlı kronik hastalıkların ve obesitenin artık çocukluk çağından itibaren görülmesi endişe verici bir tablo.Günümüz çocuk ve gençleri arasında hareket etmek konusundaki isteksizlik, ekran önünde daha uzun zaman geçirme ve okullarda beden eğitimi derslerinin yetersizliği gibi nedenlere bağlı bu durumu değiştirmek konusunda fitness sektörü ve spor antrenörlerinin çok özel bir görevi var. 

National Academy of Sports Medicine (NASM) bu eğitim içeriğini, bu problem ile aktif olarak mücadele etmek isteyen fitness eğitmenleri, beden eğitimi öğretmenleri ve ilgili mesleklerdeki kişiler için oluşturdu. Pratik uygulanabilir egzersiz programları sayesinde, çocuk ve gençleri spor, ağırlık kaldırmak, koşmak gibi fiziksel aktivitelere nasıl teşvik edebileceğinizi öğreneceksiniz.  

Videolar ve yazılı materyaller aracılığıyla kendi başınıza tamamlayabileceğiniz program içerisinde günümüzün gençleri ile çalışarak işinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan herşeyi bulacaksınız. 6-19 yaş aralığındakilerle çalışmaya yönelik olarak egzersiz değişkenleri ve modifikasyonlarını, beslenme gereksinimlerini, kardiyorespiratuvar, core, denge, pliyometrik ve direnç antrenmanları yanında fitness değerlendirmeleri ve psikolojik unsurları da öğreneceksiniz. 

Eğitim sonunda alacağınız uluslararası geçerliliği olan ve yenileme gerektirmeyen NASM Youth Exercise Specialist sertifikası, NASM Sertifikalı Personal Trainer ‘lar için  1.0 değerinde Devam Eğitimi kredisi sağlamaktadır. 

 

Eğitime Kimler Katılabilir? 

Katılım için bir önkoşul yoktur. Fakat bu program Sertifikalı Fitness Eğitmenleri, Personal Trainer’lar ve Grup Fitness Eğitmenleri için geliştirilmiştir.

Bu eğitimin öncesinde Fitness Eğitmenliği veNASM Personal TrainerSertifikasyonu  almanızı öneririz. NASM PES programları ile birlikte  NASM YES sertifikasyonu almak size genç sporcularda Atletik Performans konusunda uzmanlaşmanız için gerekli tüm yetkinlikleri kazandırır.

İlkokul-ortaokul-lise yıllarındaki çocuk ve gençlerle çalışan eden eğitimi öğretmenleri, spor okulları ve alt-yapı takımları antrenörleri, egzersiz uzmanları ve diğer sağlık çalışanları için de uygun olacaktır.  

Neden NASM Youth Exercise Specialist Olmalısınız?

 - 6-19 yaş aralığındaki gençlerle çalışacak fiziksel fitness uzmanlarına yönelik artan talebi kariyer gelişim fırsatı olarak değerlendirin, 
  - Gençlere eğlenerek sportif becerileri kazanmanın, fiziksel aktiviteyi arttırmanın ve kilo vermenin yolunu gösterin
  - Egzersiz ve beslenme rehberliği sağlayarak gençlerdeki obesite artışı ile savaşmaya yardımcı olun
  - Okul sonrası programları, genç spor takımları, ve yetişkin üyelerinizin çocukları için antrenman çözümleri yaratın
 -  NASM’in Optimum Performans Modelini (OPT) gençlerle bireysel ve grup antrenmanlarında kullanmayı öğrenerek saygınlığınızı arttırın, kariyerinizi geliştirin ve müşteri portföyünüzü genişletin
  - Hem kendinizin hem de üyelerinizin geleceğine yatırım yapın!

 

Özel Burslar:

Anlaşmalı fitness tesislerinin (Spor İstanbul, MACFit, Mars Athletic Club, Sports International ve H&B Fitness) eğitmenlerine %35 indirimli kayıt avantajı sağlanmaktadır. 

***Nakit ödemelerde indirim ve özel burslu kayıt için lütfen kayıt olmadan önce 0532 111 48 58 numaralı telefondan bizi arayın.

YES - GİRİŞ
Athletic House Academy Kariyer Planı
NASM Optimum Performance Training Model
Fitness Nedir? Güncel Fitness Yaklaşımları
NASM YES- Youth Exercise Specialist; Çocuk ve Gençlerde Fiziksel ve Fizyolojik Farklılıklar
NASM YES- Youth Exercise Specialist; Çocuk ve Gençlerde Psikolojik Özellikler

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.